AVX Corporation W2F11A4708AT1A
W2F11A4708AT1A picture photo
Mfg. Part Number
W2F11A4708AT1A
Manufacturer
Product Category
Feed Through Capacitors
Brief Description
CAP FEEDTHRU 47PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
W2F11A4708AT1A.pdf
Availability of W2F11A4708AT1A
QUANTITY
W2F11A4708AT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2F11A4708AT1A
Internal Part NumberEIS-W2F11A4708AT1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSurface Mount FeedThru Filters
Component Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesW2F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Voltage100V
Current300mA
DC Resistance (DCR)600 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Height (Max)0.045" (1.14mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2F11A4708AT1A
Related LinksW2F11A4, W2F11A4708AT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2F11A4708AT1A Details Description
Related parts for W2F11A4708AT1A
IDE4K 1.8" FLASH DISK 6GB datasheet.pdf
RES NETWORK 8 RES MULT OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 20ppm 18pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.62UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf