AVX Corporation W2L1ZD104MAT1A
W2L1ZD104MAT1A picture photo
Mfg. Part Number
W2L1ZD104MAT1A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0508
Datasheet Download
W2L1ZD104MAT1A.pdf
Availability of W2L1ZD104MAT1A
QUANTITY
W2L1ZD104MAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of W2L1ZD104MAT1A
Internal Part NumberEIS-W2L1ZD104MAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.050" L x 0.080" W (1.27mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W2L1ZD104MAT1A
Related LinksW2L1ZD1, W2L1ZD104MAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W2L1ZD104MAT1A Details Description
Related parts for W2L1ZD104MAT1A
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A SOT25 datasheet.pdf
IC MPU I.MX51 800MHZ 529BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CLEAN & STRIP DISC 6X7/8" S XCS datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE PIN datasheet.pdf