AVX Corporation W3A43C471MAT4A
W3A43C471MAT4A picture photo
Mfg. Part Number
W3A43C471MAT4A
Brief Description
CAP ARRAY 470PF 25V X7R 0612
Datasheet Download
W3A43C471MAT4A.pdf
Availability of W3A43C471MAT4A
QUANTITY
W3A43C471MAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A43C471MAT4A
Internal Part NumberEIS-W3A43C471MAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A43C471MAT4A
Related LinksW3A43C4, W3A43C471MAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A43C471MAT4A Details Description
Related parts for W3A43C471MAT4A
CAP TANT 68UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
Connector Socket 51 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf