Taiyo Yuden GMK316B7684KL-T
GMK316B7684KL-T picture photo
Mfg. Part Number
GMK316B7684KL-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.68UF 35V X7R 1206
Datasheet Download
GMK316B7684KL-T.pdf
Availability of GMK316B7684KL-T
QUANTITY
GMK316B7684KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of GMK316B7684KL-T
Internal Part NumberEIS-GMK316B7684KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GMK316B7684KL-T
Related LinksGMK316B, GMK316B7684KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
GMK316B7684KL-T Details Description
Related parts for GMK316B7684KL-T
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 200MA SOT-346 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A POWER56 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
M27 LENS POLARIZING FILTER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
UM3636 UNIVERSAL MAT 10M datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL 3W LEFT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 1000VDC datasheet.pdf