AVX Corporation W3A45C333MAT2F
W3A45C333MAT2F picture photo
Mfg. Part Number
W3A45C333MAT2F
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.033UF 50V X7R 0612
Datasheet Download
W3A45C333MAT2F.pdf
Availability of W3A45C333MAT2F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
W3A45C333MAT2F Order Process
Ship out your order
Specifications of W3A45C333MAT2F
Internal Part NumberEIS-W3A45C333MAT2F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesIPC
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W3A45C333MAT2F
Related LinksW3A45C3, W3A45C333MAT2F Datasheet, AVX Corporation Distributor
W3A45C333MAT2F Details Description
Related parts for W3A45C333MAT2F
DSUB CABLE - CFP37G/AE37G/CFP37G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL 16SOIC datasheet.pdf
Crystal 30.4000MHz 30ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 60MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 1.27MM datasheet.pdf
FILT DSUB 37POS M-F ADPTR datasheet.pdf