Pulse Electronics Corporation W4120GG5000
W4120GG5000 picture photo
Mfg. Part Number
W4120GG5000
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA GPS 6 BAND SMA
Datasheet Download
W4120GG5000.pdf
Availability of W4120GG5000
QUANTITY
W4120GG5000 Order Process
Ship out your order
Specifications of W4120GG5000
Internal Part NumberEIS-W4120GG5000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)883MHz, 1.575GHz, 1.9GHz
Frequency Range806MHz ~ 960MHz, 1.574GHz ~ 1.576GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna TypeFlat Bar
Number of Bands3
VSWR2.5, 2.5, 2
Return Loss-
Gain0dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMA Male
Ingress ProtectionIP67
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.543" (13.80mm)
ApplicationsGPS
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W4120GG5000
Related LinksW4120, W4120GG5000 Datasheet, Pulse Electronics Corporation Distributor
W4120GG5000 Details Description
Related parts for W4120GG5000
CIR BRKR THRMMAG 6A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2400PF 50V 1111 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 75MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
HOSE SYS 1/2 NOZZLE R/A 7MM datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZD25 PG16 datasheet.pdf
RES 28.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
CB RELAY 1 FORM C 35A 12V datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf