TE Connectivity Potter & Brumfield Relays W51-A121B1-10
W51-A121B1-10 picture photo
Mfg. Part Number
W51-A121B1-10
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 125VAC 50VDC
Datasheet Download
W51-A121B1-10.pdf
Availability of W51-A121B1-10
QUANTITY
W51-A121B1-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of W51-A121B1-10
Internal Part NumberEIS-W51-A121B1-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCircuit Breakers
3D Model1423673-5.pdf
Standard Package200
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesW51
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)W51-A121B1-10
Related LinksW51-A1, W51-A121B1-10 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
W51-A121B1-10 Details Description
Related parts for W51-A121B1-10
RES SMD 383K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.82VC P600 datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET 22-26AWG datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SOLID .38" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
IC DRAM 16M 50NS 42SOJ datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf