Walsin Technology Corporation WA04PR15XBTL
WA04PR15XBTL picture photo
Mfg. Part Number
WA04PR15XBTL
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR 1.5DB 50 OHM 0404
Datasheet Download
WA04PR15XBTL.pdf
Availability of WA04PR15XBTL
QUANTITY
WA04PR15XBTL Order Process
Ship out your order
Specifications of WA04PR15XBTL
Internal Part NumberEIS-WA04PR15XBTL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Attenuator
Featured ProductWA04P Series Attenuators
Standard Package10,000
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value1.5dB
Tolerance±0.3dB
Frequency Range0 ~ 3GHz
Power (Watts)100mW
Impedance50 Ohm
Package / Case0404 (1010 Metric), Concave
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WA04PR15XBTL
Related LinksWA04PR, WA04PR15XBTL Datasheet, Walsin Technology Corporation Distributor
WA04PR15XBTL Details Description
Related parts for WA04PR15XBTL
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 48V datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 1024CPR 5/8" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
EVALUATION PLATFORM VIRTEX-5 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 5.46MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf