Wintec Industries WD1RE512X818-400C-PF
WD1RE512X818-400C-PF picture photo
Mfg. Part Number
WD1RE512X818-400C-PF
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR-400 512MB 184-DIMM
Datasheet Download
WD1RE512X818-400C-PF.pdf
Availability of WD1RE512X818-400C-PF
QUANTITY
WD1RE512X818-400C-PF Order Process
Ship out your order
Specifications of WD1RE512X818-400C-PF
Internal Part NumberEIS-WD1RE512X818-400C-PF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512MB
Speed400MHz
Package / Case184-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WD1RE512X818-400C-PF
Related LinksWD1RE512X8, WD1RE512X818-400C-PF Datasheet, Wintec Industries Distributor
WD1RE512X818-400C-PF Details Description
Related parts for WD1RE512X818-400C-PF
LED 7-SEG 0.3" 1DGT HIEFF RED CC datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A2015Y/H1504TR 4" datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET 10BIT 24-SSOP datasheet.pdf
IC PLL CMOS LOGIC W/VCO HS16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN SEC II 18 POS 100 C/L R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SIGNAL CONDITIONING 15421MHZ datasheet.pdf