Wintec Industries WD1SN256X808-400C-PN
WD1SN256X808-400C-PN picture photo
Mfg. Part Number
WD1SN256X808-400C-PN
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR-400 256MB 200-SODIMM
Datasheet Download
WD1SN256X808-400C-PN.pdf
Availability of WD1SN256X808-400C-PN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
WD1SN256X808-400C-PN Order Process
Ship out your order
Specifications of WD1SN256X808-400C-PN
Internal Part NumberEIS-WD1SN256X808-400C-PN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256MB
Speed400MHz
Package / Case200-SODIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WD1SN256X808-400C-PN
Related LinksWD1SN256X8, WD1SN256X808-400C-PN Datasheet, Wintec Industries Distributor
WD1SN256X808-400C-PN Details Description
Related parts for WD1SN256X808-400C-PN
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN POSITIVE LOCK RCPT 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
SWITCH DIP TAPE SEALED 1POS 24V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf