Wintec Industries WD3UN02GX816-1333K-PE
WD3UN02GX816-1333K-PE picture photo
Mfg. Part Number
WD3UN02GX816-1333K-PE
Manufacturer
Product Category
Memory - Modules
Brief Description
MODULE DDR3-1333 1GB 240-DIMM
Datasheet Download
WD3UN02GX816-1333K-PE.pdf
Availability of WD3UN02GX816-1333K-PE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
WD3UN02GX816-1333K-PE Order Process
Ship out your order
Specifications of WD3UN02GX816-1333K-PE
Internal Part NumberEIS-WD3UN02GX816-1333K-PE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Memory Cards, Modules
FamilyMemory - Modules
Series-
Memory TypeDDR3 SDRAM
Memory Size1GB
Speed1.333GHz
Package / Case240-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WD3UN02GX816-1333K-PE
Related LinksWD3UN02GX8, WD3UN02GX816-1333K-PE Datasheet, Wintec Industries Distributor
WD3UN02GX816-1333K-PE Details Description
Related parts for WD3UN02GX816-1333K-PE
FIXED IND 3.3UH 380MA 850 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC 2.93V PROCESSOR MON 8-SOIC datasheet.pdf
RES 47K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH UNIT REC 3POS MOM RIGHT datasheet.pdf
USB CORE DRIVE 8GB datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP RESET datasheet.pdf
RES 698 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf