Vishay/Beyschlag WF135272WL60236BJ1
WF135272WL60236BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
WF135272WL60236BJ1
Brief Description
CAP CER 6000PF 16KV SCREW
Datasheet Download
WF135272WL60236BJ1.pdf
Availability of WF135272WL60236BJ1
QUANTITY
WF135272WL60236BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WF135272WL60236BJ1
Internal Part NumberEIS-WF135272WL60236BJ1
PackagingBulk
Capacitance6000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16000V (16kV)
Size / Dimension5.315" Dia (135.00mm)
Height - Seated (Max)10.709" (272.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WF135272WL60236BJ1
Related LinksWF135272W, WF135272WL60236BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
WF135272WL60236BJ1 Details Description
Related parts for WF135272WL60236BJ1
CAP TANT 3.3UF 16V 20% 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 200MA 8.63 OHM datasheet.pdf
RES 33 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X20 EURO FONT datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN SOCKET CRIMP HOUSING 3POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf