JAE Electronics WR-80P-VF-N1
WR-80P-VF-N1 picture photo
Mfg. Part Number
WR-80P-VF-N1
Brief Description
CONN PLUG 0.5MM 80POS SMD
Datasheet Download
WR-80P-VF-N1.pdf
Availability of WR-80P-VF-N1
QUANTITY
WR-80P-VF-N1 Order Process
Ship out your order
Specifications of WR-80P-VF-N1
Internal Part NumberEIS-WR-80P-VF-N1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
SeriesWR
PackagingTray
Connector TypePlug, Outer Shroud Contacts
Number of Positions80
Pitch0.020" (0.50mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3.9µin (0.10µm)
Mated Stacking Heights4mm, 4.5mm, 7mm
Height Above Board0.118" (3.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WR-80P-VF-N1
Related LinksWR-80P, WR-80P-VF-N1 Datasheet, JAE Electronics Distributor
WR-80P-VF-N1 Details Description
Related parts for WR-80P-VF-N1
RES SMD 100K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf