Triad Magnetics WSU135-0620
WSU135-0620 picture photo
Mfg. Part Number
WSU135-0620
Brief Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 8W
Datasheet Download
WSU135-0620.pdf
Availability of WSU135-0620
QUANTITY
WSU135-0620 Order Process
Ship out your order
Specifications of WSU135-0620
Internal Part NumberEIS-WSU135-0620
3D ModelWSU135-0620
Standard Package10
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output13.5V
Current - Output (Max)620mA
Power (Watts)8W
No Load Power Consumption300mW (Max)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size / Dimension3.31" L x 2.09" W x 1.22" H (84.0mm x 53.0mm x 31.0mm)
ApprovalscULus
Power (Watts) - Max8W
Input ConnectorNEMA 1-15P
Cord Length72" (1.83m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WSU135-0620
Related LinksWSU13, WSU135-0620 Datasheet, Triad Magnetics Distributor
WSU135-0620 Details Description
Related parts for WSU135-0620
RES SMD 4.3KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
DIN-SGNL LOCKING LEVER FEMALE C datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 10A 125V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 26A TO-220AB datasheet.pdf