API Delevan WW1008R-75NK
WW1008R-75NK picture photo
Mfg. Part Number
WW1008R-75NK
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 75NH 1A 210 MOHM SMD
Datasheet Download
WW1008R-75NK.pdf
Availability of WW1008R-75NK
QUANTITY
WW1008R-75NK Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1008R-75NK
Internal Part NumberEIS-WW1008R-75NK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesWW1008R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance75nH
Tolerance±10%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq60 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant1.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1008R-75NK
Related LinksWW1008, WW1008R-75NK Datasheet, API Delevan Distributor
WW1008R-75NK Details Description
Related parts for WW1008R-75NK
RES SMD 80.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR MC9S08SG32 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH EXTENDED ACTUATOR 2 SEC datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL MOSFET 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
762 TB PLG PLUG 180 datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf