Stackpole Electronics Inc. WW12FT14R7
WW12FT14R7 picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT14R7
Brief Description
RES 14.7 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT14R7.pdf
Availability of WW12FT14R7
QUANTITY
WW12FT14R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT14R7
Internal Part NumberEIS-WW12FT14R7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT14R7
Related LinksWW12F, WW12FT14R7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT14R7 Details Description
Related parts for WW12FT14R7
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RESONATOR SAW 315MHZ SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A MINIP3 datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 62MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 53MM datasheet.pdf
12+12 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14TSSOP datasheet.pdf
15000UF 25V 30X40MM 105C 5000H datasheet.pdf