Stackpole Electronics Inc. WW12FT21R5
WW12FT21R5 picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT21R5
Brief Description
RES 21.5 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT21R5.pdf
Availability of WW12FT21R5
QUANTITY
WW12FT21R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT21R5
Internal Part NumberEIS-WW12FT21R5
Standard Package2,500
SeriesWW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT21R5
Related LinksWW12F, WW12FT21R5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT21R5 Details Description
Related parts for WW12FT21R5
RES ARRAY 6 RES 33 OHM 12SRT datasheet.pdf
FUSE DRWR FOR PWR MOD F'GRIP 2PL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
IC SOC W/RF 2.4GHZ LP 40VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
BCD 10-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN N TYPE PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf