Stackpole Electronics Inc. WW12FT825R
WW12FT825R picture photo
Mfg. Part Number
WW12FT825R
Brief Description
RES 825 OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW12FT825R.pdf
Availability of WW12FT825R
QUANTITY
WW12FT825R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW12FT825R
Internal Part NumberEIS-WW12FT825R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW12FT825R
Related LinksWW12F, WW12FT825R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW12FT825R Details Description
Related parts for WW12FT825R
STAND PLASTISOL 5 POS DIP SWITCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
HEATSHRINK END CAP 7.4MM CLR datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 20A BU datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 240VAC ROCKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 18 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf