Stackpole Electronics Inc. WW1FT412R
WW1FT412R picture photo
Mfg. Part Number
WW1FT412R
Brief Description
RES 412 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
WW1FT412R.pdf
Availability of WW1FT412R
QUANTITY
WW1FT412R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW1FT412R
Internal Part NumberEIS-WW1FT412R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW1FT412R
Related LinksWW1F, WW1FT412R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW1FT412R Details Description
Related parts for WW1FT412R
CONN CARDEDGE 12POS .050" SMD datasheet.pdf
IC OP AMP DUAL 144MHZ 8-UMAX datasheet.pdf
BOARD EVAL 1A NANO MODULE 8LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 20-50V 1.05A datasheet.pdf