Stackpole Electronics Inc. WW3AJT150R
WW3AJT150R picture photo
Mfg. Part Number
WW3AJT150R
Brief Description
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
WW3AJT150R.pdf
Availability of WW3AJT150R
QUANTITY
WW3AJT150R Order Process
Ship out your order
Specifications of WW3AJT150R
Internal Part NumberEIS-WW3AJT150R
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.218" Dia x 0.500" L (5.54mm x 12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WW3AJT150R
Related LinksWW3AJ, WW3AJT150R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
WW3AJT150R Details Description
Related parts for WW3AJT150R
IC CPLD 144MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 0804 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN MALE M8 4POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TM3686K004BCBA datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
GDS-FLACHST 4,8X0,5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf