Vishay/BCcomponents WYO102MCMKSRKR
WYO102MCMKSRKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO102MCMKSRKR
Brief Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO102MCMKSRKR.pdf
Availability of WYO102MCMKSRKR
QUANTITY
WYO102MCMKSRKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO102MCMKSRKR
Internal Part NumberEIS-WYO102MCMKSRKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO102MCMKSRKR
Related LinksWYO102M, WYO102MCMKSRKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO102MCMKSRKR Details Description
Related parts for WYO102MCMKSRKR
IC XDCP SGL 256-TAP 50KOHM 8-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
SECONDARY LOCK FOR HWM datasheet.pdf
MA-35DS21C5HT NON-CONT SW-ACT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047UF 5% 1000VDC AX datasheet.pdf