Vishay/BCcomponents WYO103MCMYRCKR
WYO103MCMYRCKR picture photo
Mfg. Part Number
WYO103MCMYRCKR
Brief Description
CAP CER 10000PF 440VAC Y5U RDL
Datasheet Download
WYO103MCMYRCKR.pdf
Availability of WYO103MCMYRCKR
QUANTITY
WYO103MCMYRCKR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO103MCMYRCKR
Internal Part NumberEIS-WYO103MCMYRCKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.827" Dia (21.00mm)
Height - Seated (Max)0.945" (24.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO103MCMYRCKR
Related LinksWYO103M, WYO103MCMYRCKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO103MCMYRCKR Details Description
Related parts for WYO103MCMYRCKR
FIXED IND 8.2NH 300MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC PHOTO FULL BRIDE DR 28SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1.5K OHM 5% 0805 datasheet.pdf