Vishay/BCcomponents WYO252MCMQA0KR
WYO252MCMQA0KR picture photo
Mfg. Part Number
WYO252MCMQA0KR
Brief Description
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
WYO252MCMQA0KR.pdf
Availability of WYO252MCMQA0KR
QUANTITY
WYO252MCMQA0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of WYO252MCMQA0KR
Internal Part NumberEIS-WYO252MCMQA0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance2500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WYO252MCMQA0KR
Related LinksWYO252M, WYO252MCMQA0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
WYO252MCMQA0KR Details Description
Related parts for WYO252MCMQA0KR
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 101MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FAN 12VDC 60X15MM 2WR datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf