Intersil X9315USI
X9315USI picture photo
Mfg. Part Number
X9315USI
Manufacturer
Product Category
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Brief Description
IC DIGITAL POT 50K 32TP 8SOIC
Datasheet Download
X9315USI.pdf
Availability of X9315USI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
X9315USI Order Process
Ship out your order
Specifications of X9315USI
Internal Part NumberEIS-X9315USI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyData Acquisition - Digital Potentiometers
SeriesXDCP™
PackagingTube
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits1
Number of Taps32
Resistance (Ohms)50k
InterfaceUp/Down (U/D, CS)
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply5V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)200
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9315USI
Related LinksX931, X9315USI Datasheet, Intersil Distributor
X9315USI Details Description
Related parts for X9315USI
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
FUSE 30A 500V MIDGET TLAG UL CSA datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 3.23" X 3.15" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 8CH 100BGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf