Intersil X9408YS24-2.7
X9408YS24-2.7 picture photo
Mfg. Part Number
X9408YS24-2.7
Brief Description
IC XDCP QUAD 64-TAP 2.5K 24-SOIC
Datasheet Download
X9408YS24-2.7.pdf
Availability of X9408YS24-2.7
QUANTITY
X9408YS24-2.7 Order Process
Ship out your order
Specifications of X9408YS24-2.7
Internal Part NumberEIS-X9408YS24-2.7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)5 (48 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Number of Taps64
Resistance (Ohms)2.5k
InterfaceI²C
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V
FeaturesSelectable Address
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±300 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)150
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package24-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)X9408YS24-2.7
Related LinksX9408Y, X9408YS24-2.7 Datasheet, Intersil Distributor
X9408YS24-2.7 Details Description
Related parts for X9408YS24-2.7
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 28A 8VQFN datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DIMM 168POS T/H datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN ARRAY 259POS T/H datasheet.pdf