Xilinx XC2018L-10VQ100C
XC2018L-10VQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC2018L-10VQ100C
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1000 Gates, 70MHz, 100-Cell, CMOS, PQFP100 IC
Datasheet Download
XC2018L-10VQ100C.pdf
Availability of XC2018L-10VQ100C
QUANTITY
XC2018L-10VQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2018L-10VQ100C
Internal Part NumberEIS-XC2018L-10VQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XC2018L-10VQ100C today
SeriesXC2018L-
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs100
Number of Terminals100
TechnologyCMOS
Feature100 CLBS, 1000 GATES
Package CodeLFQFP
Package ShapeSQUARE
Package StyleFLATPACK, LOW PROFILE, FINE PITCH Meter
Surface MountYES
Width14 mm
Length14 mm
Moisture Sensitivity Level3
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max9.5 ns
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2018L-10VQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2018L-10VQ100C
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC2018L-, XC2018L-10VQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2018L-10VQ100C Details Description
Related parts for XC2018L-10VQ100C
TRANS NPN/PNP 300V 0.5A SM8 datasheet.pdf
CABLE TIE 2PIECE 14.8" datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 12W 5% AXIAL datasheet.pdf
381 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 1.82M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf