Vishay/Dale CRCW0603200RJNTC
CRCW0603200RJNTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603200RJNTC
Brief Description
RES SMD 200 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603200RJNTC.pdf
Availability of CRCW0603200RJNTC
QUANTITY
CRCW0603200RJNTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603200RJNTC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603200RJNTC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603200RJNTC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603200RJNTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603200RJNTC Details Description
Related parts for CRCW0603200RJNTC
CAP TANT 6.8UF 6.3V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 12POS SKT datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 75A 250V datasheet.pdf
RES SMD 1.15 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf