Xilinx XC2C128-15CPG132C
XC2C128-15CPG132C picture photo
Mfg. Part Number
XC2C128-15CPG132C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC CPLD 128MC 5.7NS 132BGA
Datasheet Download
XC2C128-15CPG132C.pdf
Availability of XC2C128-15CPG132C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC2C128-15CPG132C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2C128-15CPG132C
Internal Part NumberEIS-XC2C128-15CPG132C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC2C128-15CPG132CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCoolRunner-II CPLD Family
SeriesXC2C128-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2C128-15CPG132C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2C128-15CPG132C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryCoolRunner-II CPLD
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type CoolRunner-II CPLD
Related LinksXC2C128-, XC2C128-15CPG132C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2C128-15CPG132C Details Description
Related parts for XC2C128-15CPG132C
RES TEMP SENS 560 OHM 5% 1/32W datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B FEM 5V datasheet.pdf
IC XLATR DIFF PECL/LVDS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC NVSRAM 8SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ22 23 OLIV datasheet.pdf
FER SPLT FLTR 26POS METAL 2PCS=1 datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf