Xilinx XC2S50E-7PQG208I
XC2S50E-7PQG208I picture photo
Mfg. Part Number
XC2S50E-7PQG208I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-IIE FPGA IC
Datasheet Download
XC2S50E-7PQG208I.pdf
Availability of XC2S50E-7PQG208I
QUANTITY
XC2S50E-7PQG208I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2S50E-7PQG208I
Internal Part NumberEIS-XC2S50E-7PQG208I
Delivery TimeIn stock, ship XC2S50E-7PQG208I today.
SeriesXC2S50E
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2S50E-7PQG208I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2S50E-7PQG208I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2S50E-, XC2S50E-7PQG208I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2S50E-7PQG208I Details Description
Related parts for XC2S50E-7PQG208I
IC DRIVER QUAD 36V 6A POWERSO-10 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 75NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC DAC 18BIT SER 28-SSOP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
ADAPTER DIP-16 TO BGA-24 datasheet.pdf
ATTENUATOR 14 DB DC 26.5GHZ datasheet.pdf