Xilinx XC2V1500-6FG256C
XC2V1500-6FG256C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-6FG256C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II Platform FPGAs: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC2V1500-6FG256C.pdf
Availability of XC2V1500-6FG256C
QUANTITY
XC2V1500-6FG256C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-6FG256C
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-6FG256C
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-6FG256C today.
SeriesXC2V150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V1500-6FG256C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-6FG256C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-6FG256C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-6FG256C Details Description
Related parts for XC2V1500-6FG256C
Crystal 38.4000MHz 30ppm 13pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 256 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL #6 100PC datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 32V 9A IN LINE datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.325K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAT 6 96 PAIR W/4 PAIR CLIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf