Xilinx XC2V1500-FF896-4C
XC2V1500-FF896-4C picture photo
Mfg. Part Number
XC2V1500-FF896-4C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 392 I/O 575BGA
Datasheet Download
XC2V1500-FF896-4C.pdf
Availability of XC2V1500-FF896-4C
QUANTITY
XC2V1500-FF896-4C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V1500-FF896-4C
Internal Part NumberEIS-XC2V1500-FF896-4C
Delivery TimeIn stock, ship XC2V1500-FF896-4CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC2V1500-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC2V1500-FF896-4C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V1500-FF896-4C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-II
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-II
Related LinksXC2V1500, XC2V1500-FF896-4C Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V1500-FF896-4C Details Description
Related parts for XC2V1500-FF896-4C
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 32VDC BLADE 50 PC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf