Xilinx XC2V40-5CS144I
XC2V40-5CS144I picture photo
Mfg. Part Number
XC2V40-5CS144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Virtex-II Platform FPGAs: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC2V40-5CS144I.pdf
Availability of XC2V40-5CS144I
QUANTITY
XC2V40-5CS144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC2V40-5CS144I
Internal Part NumberEIS-XC2V40-5CS144I
Delivery TimeIn stock, ship XC2V40-5CS144I today.
SeriesXC2V40-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC2V40-5CS144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC2V40-5CS144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC2V40-, XC2V40-5CS144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC2V40-5CS144I Details Description
Related parts for XC2V40-5CS144I
MOSFET N-CH 500V 40A TO-264 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 50A WAFER datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR DUAL 4-5 16SOEIAJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
SHROUD LPAX SERIES datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 16 POS TH datasheet.pdf
859016 CENTER CARRIER CUTOFF PLA datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf