Xilinx XC3020-5PQ100C
XC3020-5PQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3020-5PQ100C
Datasheet Download
XC3020-5PQ100C.pdf
Availability of XC3020-5PQ100C
QUANTITY
XC3020-5PQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3020-5PQ100C
Internal Part NumberEIS-XC3020-5PQ100C
Delivery TimeIn stock, ship XC3020-5PQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3020-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3020-5PQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3020-5PQ100C
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3020-, XC3020-5PQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3020-5PQ100C Details Description
Related parts for XC3020-5PQ100C
CONN HDR BRKWAY .100 13POS VERT datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
BOA 15DB LC/UPC BB datasheet.pdf
LED YELLOW-GRN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
TOOL CHANGE KIT FOR 5360 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 76 TYPE A 7POS datasheet.pdf
CABLE 6COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf