Xilinx XC3030-15PC84C
XC3030-15PC84C picture photo
Mfg. Part Number
XC3030-15PC84C
Brief Description
IC FPGA 34 I/O 44PLCC
Datasheet Download
XC3030-15PC84C.pdf
Availability of XC3030-15PC84C
QUANTITY
XC3030-15PC84C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3030-15PC84C
Internal Part NumberEIS-XC3030-15PC84C
Delivery TimeIn stock, ship XC3030-15PC84CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3030-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePLCC
Surface MountSMD/Through Hole
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3030-15PC84C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3030-15PC84C
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3030-, XC3030-15PC84C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3030-15PC84C Details Description
Related parts for XC3030-15PC84C
FILTER LINE PWR STD SQ 3A PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 1.5GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf