Xilinx XC3042A-100PQ100I
XC3042A-100PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3042A-100PQ100I
Datasheet Download
XC3042A-100PQ100I.pdf
Availability of XC3042A-100PQ100I
QUANTITY
XC3042A-100PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3042A-100PQ100I
Internal Part NumberEIS-XC3042A-100PQ100I
Delivery TimeIn stock, ship XC3042A-100PQ100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3042A-1
Number of CLBs-
Package CodeQFP
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3042A-100PQ100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3042A-100PQ100I
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3042A-, XC3042A-100PQ100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3042A-100PQ100I Details Description
Related parts for XC3042A-100PQ100I
INPUT MODULE DC 16MA 15VDC datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
IC PWR AMP RF 26V 30W TO272-16GW datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 600mA (Total) 20-QFN (4x4) datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 36POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP TANT POLY 39UF 60V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W datasheet.pdf