Xilinx XC3130A-3TQ100C
XC3130A-3TQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3130A-3TQ100C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 74 I/O 84PLCC
Datasheet Download
XC3130A-3TQ100C.pdf
Availability of XC3130A-3TQ100C
QUANTITY
XC3130A-3TQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3130A-3TQ100C
Internal Part NumberEIS-XC3130A-3TQ100C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3130A-3TQ100CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsCMOS XC3000 Class of Logic Cell Array (LCA)
SeriesXC3130A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3130A-3TQ100C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3130A-3TQ100C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC3000 Series FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC3000 Series FPGAs
Related LinksXC3130A, XC3130A-3TQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3130A-3TQ100C Details Description
Related parts for XC3130A-3TQ100C
IC DAS 12BIT 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 44POS 2MM GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 10DFN datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf