CTS Electronic Components 766141822GPTR13
766141822GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766141822GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 8.2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141822GPTR13.pdf
Availability of 766141822GPTR13
QUANTITY
766141822GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141822GPTR13
Internal Part NumberEIS-766141822GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141822GPTR13
Related Links7661418, 766141822GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141822GPTR13 Details Description
Related parts for 766141822GPTR13
CONN HEADER VERT .100 40POS 30AU datasheet.pdf
IC DVR FULL BRIDGE HI/LOW 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
BLUE GRABBER TEST CLIP datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 14' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME FWE GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
25POS FR/A.590 TY5 BRKT PCBCL datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf