Xilinx XC3S1000-4FG456EGC
XC3S1000-4FG456EGC picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-4FG456EGC
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 221 I/O 320FBGA
Datasheet Download
XC3S1000-4FG456EGC.pdf
Availability of XC3S1000-4FG456EGC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S1000-4FG456EGC Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-4FG456EGC
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-4FG456EGC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-4FG456EGCXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S1000-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S1000-4FG456EGC
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-4FG456EGC
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S1000-, XC3S1000-4FG456EGC Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-4FG456EGC Details Description
Related parts for XC3S1000-4FG456EGC
CONN HOUSING 2MM 16POS datasheet.pdf
THERMISTOR 2.2K OHM NTC 0603 SMD datasheet.pdf
TERM TURRET FORK DUAL .141" L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
DESIGN MED HOOKS 2 HOOKS 4 STRIP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 10V SMD datasheet.pdf
GT 3C 3#16S PIN PLUG datasheet.pdf
3 & 5V Quad 8-Bit Voltage Output DAC with Serial Interface IC datasheet.pdf