Xilinx XC3S1000-5VQG100I
XC3S1000-5VQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1000-5VQG100I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA Family: Complete Data Sheet IC
Datasheet Download
XC3S1000-5VQG100I.pdf
Availability of XC3S1000-5VQG100I
QUANTITY
XC3S1000-5VQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1000-5VQG100I
Internal Part NumberEIS-XC3S1000-5VQG100I
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1000-5VQG100I today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1000-5VQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1000-5VQG100I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1000, XC3S1000-5VQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1000-5VQG100I Details Description
Related parts for XC3S1000-5VQG100I
SURGE SUPP THYRISTOR 58V TO-92 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf