Xilinx XC3S100E-5TQ144I
XC3S100E-5TQ144I picture photo
Mfg. Part Number
XC3S100E-5TQ144I
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3E FPGA Family IC
Datasheet Download
XC3S100E-5TQ144I.pdf
Availability of XC3S100E-5TQ144I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S100E-5TQ144I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S100E-5TQ144I
Internal Part NumberEIS-XC3S100E-5TQ144I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S100E-5TQ144I today.
SeriesXC3S100
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S100E-5TQ144I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S100E-5TQ144I
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S100E, XC3S100E-5TQ144I Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S100E-5TQ144I Details Description
Related parts for XC3S100E-5TQ144I
CONN HDR BRKWAY .100 16POS VERT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
13P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
IC FPGA 340 I/O 484BGA datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 90POS datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf