Xilinx XC3S1500-4FG1156C
XC3S1500-4FG1156C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S1500-4FG1156C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
Spartan-3 FPGA IC
Datasheet Download
XC3S1500-4FG1156C.pdf
Availability of XC3S1500-4FG1156C
QUANTITY
XC3S1500-4FG1156C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S1500-4FG1156C
Internal Part NumberEIS-XC3S1500-4FG1156C
Delivery TimeIn stock, ship XC3S1500-4FG1156C today.
SeriesXC3S150
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC3S1500-4FG1156C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S1500-4FG1156C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC3S1500, XC3S1500-4FG1156C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S1500-4FG1156C Details Description
Related parts for XC3S1500-4FG1156C
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TRANSFER DIP SWITCH datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP CER 194PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf