Xilinx XC3S200A-FFGG320C
XC3S200A-FFGG320C picture photo
Mfg. Part Number
XC3S200A-FFGG320C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
XILINX IC XC3S200A-FFGG320C Available
Datasheet Download
XC3S200A-FFGG320C.pdf
Availability of XC3S200A-FFGG320C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3S200A-FFGG320C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3S200A-FFGG320C
Internal Part NumberEIS-XC3S200A-FFGG320C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC3S200A-FFGG320CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan-3
SeriesXC3S200A-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeBGA
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC3S200A-FFGG320C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC3S200A-FFGG320C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan-3 FPGA
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan-3 FPGA
Related LinksXC3S200A, XC3S200A-FFGG320C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3S200A-FFGG320C Details Description
Related parts for XC3S200A-FFGG320C
SWITCH FS PLUNGER SILVER RT ANG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 30A TO-247AC datasheet.pdf
IC 16BIT BUS TXRX 56SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROCKER 2 PC ROCKER 2 LEDS datasheet.pdf
BLZ 5.00/04/270 SN GY datasheet.pdf
IMPACT BP 5X12 GR SN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf