Xilinx XC4005A-4PQ208C
XC4005A-4PQ208C picture photo
Mfg. Part Number
XC4005A-4PQ208C
Datasheet Download
XC4005A-4PQ208C.pdf
Availability of XC4005A-4PQ208C
QUANTITY
XC4005A-4PQ208C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4005A-4PQ208C
Internal Part NumberEIS-XC4005A-4PQ208C
Delivery TimeIn stock, ship XC4005A-4PQ208CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA XC4000A Family 5K Gates 196 Cells 125MHz 5V 208-Pin PQFP
SeriesXC4005A-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodePQFP-208
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4005A-4PQ208C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4005A-4PQ208C
Related LinksXC4005A, XC4005A-4PQ208C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4005A-4PQ208C Details Description
Related parts for XC4005A-4PQ208C
MARKING SYSTEM KS NEUTRAL 200/BX datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
3M 4926 VHB 3/4" SQ - 5/PACK datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
RJI KAB 4X22/1 IP20SOLID PVC MUL datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
ER 14C 14#16 SKT RECP LINE datasheet.pdf
1.24V Cost effective shunt regulator IC datasheet.pdf