Xilinx XC4010-15PQ160C
XC4010-15PQ160C picture photo
Mfg. Part Number
XC4010-15PQ160C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XC4010-15PQ160C.pdf
Availability of XC4010-15PQ160C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4010-15PQ160C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4010-15PQ160C
Internal Part NumberEIS-XC4010-15PQ160C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4010-15PQ160CXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXC4010-1
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4010-15PQ160C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4010-15PQ160C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryXC4000 Logic Cell Array Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type XC4000 Logic Cell Array Families
Related LinksXC4010-, XC4010-15PQ160C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4010-15PQ160C Details Description
Related parts for XC4010-15PQ160C
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 6.1A 10.5 MOHM datasheet.pdf
SWITCH MINI KNOB BLCK FR/MR SER datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG BROWN 500' datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 600VAC 400VDC datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 108POS .050 THRUHL datasheet.pdf