Xilinx XC4036XLA-2HQ240I
XC4036XLA-2HQ240I picture photo
Mfg. Part Number
XC4036XLA-2HQ240I
Brief Description
XILINX IC XC4036XLA-2HQ240I In stock
Datasheet Download
XC4036XLA-2HQ240I.pdf
Availability of XC4036XLA-2HQ240I
QUANTITY
XC4036XLA-2HQ240I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4036XLA-2HQ240I
Internal Part NumberEIS-XC4036XLA-2HQ240I
Delivery TimeIn stock, ship XC4036XLA-2HQ240I today
SeriesXC4036XLA
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals-
Technology-
Feature-
Package Code-
Package Shape-
Package Style-
Surface Mount-
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level-
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4036XLA-2HQ240I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4036XLA-2HQ240I
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4036XL, XC4036XLA-2HQ240I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4036XLA-2HQ240I Details Description
Related parts for XC4036XLA-2HQ240I
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 40.8 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CABLE HOUSING datasheet.pdf
CAP CER 240PF 630V NP0 1111 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A datasheet.pdf
MKP 3.3UF 5% 1250VDC DRAWING T1 datasheet.pdf