Xilinx XC4VFX20-10FF668I
XC4VFX20-10FF668I picture photo
Mfg. Part Number
XC4VFX20-10FF668I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 320 I/O 672FCBGA
Datasheet Download
XC4VFX20-10FF668I.pdf
Availability of XC4VFX20-10FF668I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VFX20-10FF668I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VFX20-10FF668I
Internal Part NumberEIS-XC4VFX20-10FF668I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VFX20-10FF668IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsFPGA Virtex-4 FX Family 19224 Cells 90nm Technology 1.2V 668-Pin FCBGA
SeriesXC4VFX20-
Lifecycle status-
RoHS StatusNo RoHS
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeFCBGA-668
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VFX20-10FF668I
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VFX20-10FF668I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex-4
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex-4
Related LinksXC4VFX20, XC4VFX20-10FF668I Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VFX20-10FF668I Details Description
Related parts for XC4VFX20-10FF668I
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 19POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC/50VDC datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 10 V datasheet.pdf