Xilinx XC4VLX25-10FF668C
XC4VLX25-10FF668C picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX25-10FF668C
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 2688 CLBs, 1028MHz, 24192-Cell, CMOS, PBGA668 IC
Datasheet Download
XC4VLX25-10FF668C.pdf
Availability of XC4VLX25-10FF668C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC4VLX25-10FF668C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX25-10FF668C
Internal Part NumberEIS-XC4VLX25-10FF668C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX25-10FF668C today
SeriesXC4VLX25-
Lifecycle statusActive
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs2688
Number of Terminals668
TechnologyCMOS
Feature2688 CLBS
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width27 mm
Length27 mm
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)225
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX25-10FF668C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX25-10FF668C
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VLX25, XC4VLX25-10FF668C Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX25-10FF668C Details Description
Related parts for XC4VLX25-10FF668C
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
FIBER GUIDE FLEX BLACK 6.5" LG datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO-214AC datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 10ppm 9pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE datasheet.pdf