Xilinx XC4VLX40-10FF1148IS2
XC4VLX40-10FF1148IS2 picture photo
Mfg. Part Number
XC4VLX40-10FF1148IS2
Brief Description
Field Programmable Gate Array, 1028MHz, 41472-Cell, CMOS, PBGA1148 IC
Datasheet Download
XC4VLX40-10FF1148IS2.pdf
Availability of XC4VLX40-10FF1148IS2
QUANTITY
XC4VLX40-10FF1148IS2 Order Process
Ship out your order
Specifications of XC4VLX40-10FF1148IS2
Internal Part NumberEIS-XC4VLX40-10FF1148IS2
Delivery TimeIn stock, ship XC4VLX40-10FF1148IS2 today
SeriesXC4VLX40-10
Lifecycle statusDiscontinued
RoHS StatusContact us
HTS Code8542.39.00.01
Number of CLBs-
Number of Terminals1148
TechnologyCMOS
Feature-
Package CodeBGA
Package ShapeSQUARE
Package StyleGRID ARRAY Meter
Surface MountYES
Width-
Length-
Moisture Sensitivity Level4
Peak Reflow Temperature (Cel)-
Combinatorial Delay of a CLB-Max-
alternates-
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XC4VLX40-10FF1148IS2
Alternative Part (Replacement)EIS-XC4VLX40-10FF1148IS2
DistributorEIS LIMITED
Related LinksXC4VLX40-1, XC4VLX40-10FF1148IS2 Datasheet, Xilinx Distributor
XC4VLX40-10FF1148IS2 Details Description
Related parts for XC4VLX40-10FF1148IS2
CABLE MCX/MCX-JACK 24" RG-316 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 510 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CLA1B COOL WHT 4PLCC datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BREAK 6POS datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMCJ datasheet.pdf
OSC TCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf