Xilinx XC5204-3PQ160C
XC5204-3PQ160C picture photo
Mfg. Part Number
XC5204-3PQ160C
Manufacturer
Product Category
XILINX IC
Brief Description
FPGA Field Programmable Gate Arrays IC
Datasheet Download
XC5204-3PQ160C.pdf
Availability of XC5204-3PQ160C
QUANTITY
XC5204-3PQ160C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5204-3PQ160C
Internal Part NumberEIS-XC5204-3PQ160C
Delivery TimeIn stock, ship XC5204-3PQ160C today.
SeriesXC5204-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for XC5204-3PQ160C
Alternative Part (Replacement)EIS-XC5204-3PQ160C
Country of OriginUSA
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape packing or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
XILINX Product CategoryIC, FPGA, CPLD, SOC, MCU, DSP, MPU
Related LinksXC5204-, XC5204-3PQ160C Datasheet, Xilinx Distributor
XC5204-3PQ160C Details Description
Related parts for XC5204-3PQ160C
TRIAC 800V 16A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOT23 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf