Xilinx XC5VLX50-2FFG676I
XC5VLX50-2FFG676I picture photo
Mfg. Part Number
XC5VLX50-2FFG676I
Brief Description
IC FPGA 440 I/O 676FCBGA
Datasheet Download
XC5VLX50-2FFG676I.pdf
Availability of XC5VLX50-2FFG676I
QUANTITY
XC5VLX50-2FFG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of XC5VLX50-2FFG676I
Internal Part NumberEIS-XC5VLX50-2FFG676I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesVirtex®-5 LX
Number of LABs/CLBs3600
Number of Logic Elements/Cells46080
Total RAM Bits1769472
Number of I/O440
Number of Gates-
Voltage - Supply0.95 V ~ 1.05 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case676-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package676-FCBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC5VLX50-2FFG676I
Related LinksXC5VLX50, XC5VLX50-2FFG676I Datasheet, Xilinx Distributor
XC5VLX50-2FFG676I Details Description
Related parts for XC5VLX50-2FFG676I
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 2GB 184-DIMM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LVL XLTR DUAL 8-UDFN datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf